Acne-Stop – naturalny krem na trądzik

Trądzik jest dość powszechną przypadłością, z którą borykają się przede wszystkim młodzi ludzie – tacy jak ja, czasem trochę młodsi, czasem i starsi. Mając na punkcie swojego wyglądu istnego „fioła”, poszukujemy skutecznych środków przeciwdziałających temu problemowi. Jest ich sporo, bo rynek kosmetyczny kusi bogatą ofertą kremów przeciwtrądzikowych. Zaś szczególnym powodzeniem cieszą się te naturalne, a wśród nich Acne-Stop. Zgodnie z zapewnieniami producenta Acne-Stop jest kremem rewolucyjnym, ale czy faktycznie jest to rewolucja w leczeniu trądziku?

W czym tkwi tajemnica skuteczności Acne-Stop?

Ponoć siłą Acne-Stop jest zwalczanie przyczyn trądziku na kilka płaszczyznach, a ponadto zawartość acnestopnaturalnych i nieuczulających składników.
Działanie specyfiku ogranicza się do niszczenia beztlenowego środowiska bakterii sprzyjających powstawaniu zmian skórnych. Ponadto działa keratolitycznie, usuwając martwe komórki oraz odblokowując zaczopowane ujścia gruczołów łojowych. Acne-Stop przyspiesza także proces gojenia się ran.
W swoim składzie posiada aż kilkanaście składników, w tym siarczkową wodę mineralną (pobieraną ze źródła w Busku-Zdroju) z bogactwem minerałów. Zawarte w niej siarczki wykazują działanie keratolityczne.
W składzie znajduje się również nadtlenek wodoru. Jest to dokładnie ta sama substancja, którą zawiera woda utleniona, a przez którą ta domowa metoda nie jest polecana. Nadtlenek wykazuje działanie bakteriobójcze, ale jednocześnie silnie wysusza skórę. W efekcie może prowadzić to do nasilenia się zmian trądzikowych.
Acne-Stop zawiera również wiele składników mineralnych, w tym cynk, którego niedobór może powodować powstawanie zmian skórnych. Ponadto w składzie znajduje się magnez i wapń.
Krem zawiera również: olejek z wiesiołka, olejek lawendowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek z róży damasceńskiej.

Czy to działa?

Krem Acne-Stop cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Choć wspomaga redukcję wyprysków, jednak jego skład wcale nie wskazuje na specjalną rewolucję w walce z trądzikiem. Niepokojąca jest m.in. obecność nadtlenku wodoru, który może powodować nadmierne wysuszenie skóry. Tym bardziej, że łatwiejsze jest stosowanie bezpieczniejszego nadtlenku benzoilu, który działa na takiej samej zasadzie (jednak bez nadmiernego przesuszania cery jak np. w Acnezine).

Acne-Stop nie może być stosowany także przez wszystkich. Szczególnie uważne muszą być kobiety w ciąży. A to dlatego, że preparat zawiera olejki eteryczne, które mogą mieć szkodliwe działanie w pierwszym trymestrze ciąży.
Efekty stosowania tego naturalnego kremu widoczne są przede wszystkim w przypadku łagodnych krem na trądzikodmian trądziku. Trzeba przy tym wykazać się sporą cierpliwością, ponieważ rezultaty pojawiają się dopiero po co najmniej miesiącu regularnego aplikowania specyfiku.

Acne-Stop przegrywa na pewno wysoką ceną. No i jest jeszcze ryzyko nadmiernie przesuszonej skóry. Choć w składzie nie brakuje substancji nawilżających, pewne ryzyko zawsze jest.

Pewnie gdybym nie trafiła na Nonacne, używałabym Acne-Stop albo innych maści lub kremów. Teraz na szczęście jednak nie mam takiej potrzeby, czego i Tobie życzę :-)

tagi: krem na trądzik bez recepty ; skuteczny krem na trądzik ; krem na trądzik różowaty ; acne stop opinie ;

Jedna myśl nt. „Acne-Stop – naturalny krem na trądzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>