Czy wyciskanie to dobry sposób na pryszcze na twarzy?

Pojedyncze wypryski potrafią doprowadzić do białej gorączki. Szczególnie, jeśli wyskakują przed ważnym wydarzeniem – randką, spotkaniem ze znajomymi, itp. Większość osób ma jednak na to swój sposób – wyciskanie pryszczy. Mnie też zdarzało się to niejednokrotnie, ale czy to faktycznie jest dobrym pomysłem?

Wśród osób borykających się z trądzikiem cały czas krąży mit, że wyciskane pryszcze na twarzy szybkiej znikną, a cera szybko się poprawi. Tymczasem daje to rezultaty zupełnie odwrotne. Cera ulega pogorszeniu – nie tylko pokrywa się kolejnymi wykwitami, ale również przebarwieniami i bliznami. Dlatego, że wyciskanie uszkadza skórę  bardziej niż zmiany trądzikowe.

Wyciskanie pryszcza = pogorszenie trądziku

Dla niektórych wyciskanie pryszczy okazuje się być czynnością nałogową. Idą  w ślady trądzik14profesjonalnych kosmetyczek, które wykonują takie zabiegi. O ile kosmetyczki wyciskanie pryszczy przeprowadzają w sterylnych warunkach, o tyle domowe wyciskanie może naprawdę źle się skończyć.
Warto  mieć świadomość, że wyciskanie pryszczy najczęściej związane jest z jednoczesnym rozdrapywaniem wykwitów. To zaś powoduje roznoszenie bakterii na całej twarzy. Ponadto odpowiada za powstawanie ranek, które mogą pozostawić po sobie nieestetyczne ślady.
Poza tym wyciskanie wykwitów skórnych nie zawsze się opłaca. Może  dać odwrotny efekt niż ten zamierzony. Jeśli pryszcz zostanie niewłaściwie wyciśnięty, wówczas doprowadzi do wnikania ropy w głębokie warstwy skóry. Wyciskanie prowadzi również do miażdżenia tkanki skórnej, efektem czego mogą być blizny i przebarwienia.
Jeżeli już jednak zdarzy Ci się wycisnąć pryszcza, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Jest to pierwsza pomoc w przypadku wyciśniętych wyprysków:

  1. Miejsce po wyciśnięciu odkaź spirytusem salicylowym. Dzięki temu zapobiegniesz infekcji albo przynajmniej zmniejszysz jej rozmiar.
  2. Na powstałą rankę nałóż niewielką ilość maści ichtiolowej. Pozostaw ją na skórze nawet przez 2 godziny. Maść ta wspomaga gojenie, a jednocześnie „wyciąga” ropę.
  3. Kilka razy dziennie przecieraj rankę sokiem z aloesu (możesz kupić gotowy albo pozyskać z wyhodowanej przez siebie rośliny).
  4. Staraj się też nie dotykać twarzy, by zapobiec przenoszeniu się bakterii.

Jeśli już musisz wycisnąć pryszcz, staraj się robić to w higienicznych warunkach.

Dokładnie umyj ręce,  załóż jednorazowe rękawiczki, a najlepiej – odpuść sobie tę czynność. Ja po wyciśnięciu jednego pryszcza miałam znamię (przebarwienie) utrzymujące się na twarzy przez kilka miesięcy! Takich przebarwień diabelnie trudno się pozbyć.

Jak zwalczyć pryszcze na twarzy?

Przede wszystkim musisz wykazać się sporą cierpliwością, ponieważ środki zaradcze nie dają natychmiastowych efektów. Nie należy zniechęcać się do ich stosowania, ponieważ regularne ich stosowanie prędzej czy później da o sobie znać.

Chcąc pokonać trądzik, możesz – idąc moimi śladami – zdecydować się na suplementancję. Nonacne to świetny sposób na to, by przeprowadzić walkę z wypryskami od środka. Łącząc taką kurację z dobrym żelem lub kremem (np. Acnezine), możesz spodziewać się naprawdę satysfakcjonujących efektów.
Pamiętaj także o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji cery. Zrezygnuj z mydła oraz nie aplikuj na skórę wody utlenionej.

A jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się wyprysków po prostu pobierz przez kilka tygodni Nonacne, a problem wyciskania się rozwiąże. Serio!

tagi: tradzik leczenie ; pryszcze na twarzy domowe sposoby ; co jest dobre na tradzik ;

Jedna myśl nt. „Czy wyciskanie to dobry sposób na pryszcze na twarzy?

  1. oczywiście, że wyciskanie nie jest dobrym pomysłem. przede wszystkim przenosimy do otwartej rany zarazki spod paznokci i z rąk, co utrudnia gojenie się i powoduje powstawanie blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>