Wypryski na plecach – jak się ich pozbyć?

Nie tylko trądzik na twarzy, ale i wypryski na plecach mogą okazać się koszmarem. Ja na szczęście ich nie miałam, ale mój brat miał z nimi spory problem.
Tak samo jak na pryszcze na twarzy są sposoby, tak i wypryski na plecach można skutecznie pokonać. Trzeba jednak najpierw „zbadać” przyczynę, a następnie wybrać odpowiednie metody.

Ale zanim do tego przejdę pokażę Ci obrazek poglądowy: mniej więcej tak wyglądały plecy mojego brata (po lewej) a tak wyglądają teraz (prawa strona). Jak widzisz i nad tym zjawiskiem można zapanować.

trądzik na plecach

Winne nie tylko hormony

Odpowiedzialne za krosty na plecach, podobnie jak zmiany na twarzy, są androgeny – hormony płciowe. Ich nadmierne wydzielanie sprawia, że i gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować. Łojotok zaś doprowadza do zablokowania ujść gruczołów. W efekcie gromadzące się tam bakterie beztlenowe zaczynają wytwarzać enzymy odpowiedzialne za rozkład łoju na wolne kwasy tłuszczowe oraz odpowiadające za tworzenie się zaskórników i stanów zapalnych.
Pamiętaj jednak, że nie tylko hormony odpowiadają za powstawanie wyprysków na plecach. Także nieodpowiednia pielęgnacja, a nawet stosowanie niektórych kosmetyków może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych zmian. Jeżeli więc chcesz pokonać trądzik, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Stosuj specjalne preparaty na trądzik

Zawsze możesz skorzystać z domowych metod, jeśli wypryskom na plecach nie towarzyszą stany zapalne, a zmiany nie są wypełnione ropną treścią. Warto jednak sięgnąć po sprawdzone preparaty dostępne w aptekach i sklepach internetowych. Ja wybrałam tabletki, które doskonale spisały się w przypadku likwidacji trądziku na twarzy.  Poleciłam te  tabletki mojemu bratu (trądzik u nas w genach zapisany) i ich stosowanie dało efekty. Można przy tym wspomóc się kremami aptecznymi do miejscowego leczenia, które stanowią świetne uzupełnienie wewnętrznej walki z trądzikiem.

Zrezygnuj z opalania

Błędne jest myślenie, że opalanie pozwoli zlikwidować wypryski na plecach. Co prawda słońce wysusza skórę i faktycznie może prowadzić do wysuszenia zmian trądzikowych, ale tylko na krótką metę. To nadmierne wysuszenie, które rzekomo ma prowadzić do wyleczenia wyprysków, tak naprawdę potęguje tylko trądzik. Sucha skóra to znak dla gruczołów łojowych do intensywniejszej pracy, przez co dochodzi do zapychania ujść.

Zwróć uwagę na kosmetyki do włosów

Dość często wypryski na plecach to efekt stosowania niektórych kosmetyków do włosów. To znak, że masz do czynienia z trądzikiem kosmetycznym. Powstawanie pryszczy spowodowane jest faktem, że wiele preparatów do pielęgnacji włosów – szamponów, odżywek, masek – zawiera w swoim składzie substancje, które m.in. zapychają pory.
Jeżeli chcesz zlikwidować trądzik, musisz zmienić kosmetyki – to podstawa. Inaczej, nawet jeśli stosujesz najlepsze tabletki na trądzik, wypryski będą pojawiać się cały czas.

Pamiętaj o oczyszczaniu skóry

Jest to szczególnie ważne latem, gdy skóra narażona jest na wzmożoną potliwość. Już kilkanaście minut przebywania na słońcu sprawia, że na plecach pojawiają się kropelki potu. Podobnie zresztą jak po intensywnym treningu. To zaś, w połączeniu z zanieczyszczeniami oraz nadmiarem sebum stanowi świetną pożywkę dla bakterii. W efekcie dochodzi do powstawania nieestetycznych wyprysków, które szpecą plecy.

Dlatego bardzo ważne jest, nie tylko podczas likwidowania trądziku, ale również w przypadku nonacne7zapobiegania powstawaniu kolejnych zmian, regularne oczyszczanie skóry.

Szczególnie po wysiłku fizycznym. To wzmocni skuteczność walki z nieestetycznymi zmianami.

Trądzik na plecach wcale nie musi być Twoją zmorą. Wystarczy, że będziesz przestrzegać najważniejszych zasad higieny, zmienisz kosmetyki  na bezpieczniejsze, a przy tym zastosujesz sprawdzone preparaty na trądzik. Pamiętaj, żeby dbać nie tylko o likwidowanie objawów, ale również walczyć z przyczynami, a z przyczynami najlepiej radzi sobie Nonacne - wiem to ja i mój brat, może i Ty zechcesz się przekonać?

tagi: wypryski na plecach przyczyny ; wypryski na plecach i dekolcie ; wypryski na plecach i ramionach ;

4 myśli nt. „Wypryski na plecach – jak się ich pozbyć?

  1. brałam te tabletki choć przyznam, że na początku byłam do nich bardzo źle nastawiona, uważałam że to bujda. Pierwszy tydzień stosowania nie przyniósł efektów, ale już w następnym coś zaczęło się dziać. Moja twarz wygląda super, niestety na tabletki nie zareagowały pryszcze na plecach.

  2. choć wydawać by się mogło, że wypryski na plecach są mniej szkodliwe, bo ich nie widać tak jak tych na twarzy, to powodują ogromny dyskomfort zwłaszcza u kobiet. dlatego najlepiej rozpoczynając walkę z trądzikiem na twarzy myśleć też od razu o krostach na plecach.

  3. Najlepszym sposobem moim zdaniem na wypryski jest bardzo dobry preparat Nonacne! Bardzo szybko pozbyłam się wyprysków i polecam również innym, którzy mają z tym problem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>